5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان جهان|راز موفقیت

Rate this post

وبلاگ نویسان موفق و محبوب چگونه کار خود را شروع کرده‌اند؟آنها چه مواردی را برای موفقیت در وبلاگ نویسی رعایت کرده‌اند؟راز وبلاگ نویسی موفق چیست؟

شاید این سوالات شما هم باشد و بخواهید از راز کار وبلاگ نویسان موفق سر در بیارید و حس کنجکاوی شما گل کرده باشه که آنها چه اصولی را برای موفقیت وبلاگ خود از چه نکاتی استفاده می کنند تا بتوانند تعداد زیادی بازدید کننده را جذب وبلاگ خود کنند.

خوبه به این نکته توجه کنید تنها ایجاد یک وبلاگ برای به دست آوردن بازدید کننده کافی نیست. برای اینکه خوانندگان به وبلاگ شما سرازیر شوند و وبلاگ شما از ترافیک خوبی برخوردار شود.لازم است نکات مهمی را رعایت کنید.که من در اینجا قصد دارم به پنج مورد آن اشاره کنم.

5 اصل مهم در وبلاگ نویسی:

۱ – هدف خود را مشخص کنید

در دانشگاه های بزرگ اروپایی تحقیقات گسترده ای انجام شده و مشخص شد که تنها سه درصد از افراد در زندگی هدف خود را مشخص می‌کنند. این افراد میتواند یک معلم موفق یا یک تاجر موفق و یا یک وبلاگ نویس موفق باشد که شب و روز در زندگی خود به این فکر میکنن که چگونه میشود به اون اهدافی که در طول زندگی برای خود تعیین کردن برسند.

پس قبل از شروع هر کاری باید از خودتون این سوال بکنید که، هدف من از ایجاد یک وبلاگ چیه؟

2 – انتخاب اسم مناسب برای وبلاگ

انتخاب اسم مناسب شانس شما برای موفقیت وبلاگ شما بسیار افزایش می‌ دهد. یک اسم کوتاه و پر معنی می‌تواند کمک کند تا بازدیدکنندگان در همان بازدید اول آدرس وبلاگ شما را به خاطر بسپارند. آنها با به یاد داشتن آدرس وبلاگ شما میتوانند هر وقت که بخواهند به وبلاگ مراجعه کنند و یا خیلی سریع وبلاگ شما به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند .
در مورد عنوان وبلاگ هم کافیست تا شما از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وبلاگتان استفاده کنید.این کار باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان از طریق جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل وبلاگ شما را پیدا کنند.

 

5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان جهان

 

3 – انتخاب عنوان مناسب برای محتوا

برای اینکه وبلاگ موفقی داشته باشید، باید در تولید محتوا وقت زیادی بزارید. اگه دوست دارید وبلاگی داشته باشید که نسبت به دیگر وبلاگ ها برتری خواصی داشته باشد، باید در انتخاب موضوعات جذاب و تازه پرانگیزه باشید. برای این کار می‌توانید به مجلات مختلف منتشر می‌شوند توجه کنید.یا اینکه به لیست کتابهای پرفروش سری بزنید. و یا به سایت های پر بازدید سر بزنید و به این ترتیب شما این شانس را خواهید داشت که بفهمید مردم بیشتر دنبال چه موضوعاتی هستند.

۴ – از یک برنامه منظم روزانه پیروی کنید

همه وبلاگ نویسان موفق و محبوب دنیا از یک برنامه روزانه پیروی می‌کنند. شما هم باید یک برنامه روزانه برای خودتان داشته باشید. می توانید برای رسیدن به این هدف از خود 3 سوال ساده بپرسید و به آن پاسخ بدید:

1- چند ساعت در روز برای نوشتن یک پست اختصاص خواهید داد؟
2- در طول یک هفته چند پست را منتشر خواهید کرد؟
3- چه مدت زمانی را برای ارتباط با سایر وبلاگها اختصاص خواهید داد؟

۵ – پشتکار و انگیزه داشته باشید

راه اندازی و اداره کردن یک وبلاگ موفق کار آسانی نیست، نیاز به پشتکار و انگیزه فراوان دارد، به یاد داشته باشید شما باید هر روز تلاش کنید؛ اگر پشتکار لازم را نداشته باشید محکوم به شکست هستید. شاید در روزهای اول احساس کنید توان و قدرت لازم برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس موفق ندارید و احتمالا شکست میخورید.اما نگران نباشید چرا که شما یک تازه کار هستید و ممکن است خیلی زود دلسرد شوید.

سخن پایانی

اما توصیه من به شما این است که در ماههای ابتدایی فقط به نوشتن و تولید محتوا منظم وبلاگ خود فکرکنید و بدانید که رمز موفقیت تمامی وبلاگ های سراسر جهان امید و پشتکار هستش پس نا امید نوشید و همیشه با این هدف برای نوشتن آماده شوید که ( من میتوانم وموفق میشوم ).

 

منابع: https://www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *