5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان جهان|راز موفقیت

Rate this post
موفقیت وبلاگ نویسان در وبلاگ نویسی
5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان جهان

 

5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان موفق و محبوب چگونه کار خود را شروع کرده‌اند؟ آنها چه مواردی را برای موفقیت در وبلاگ نویسی رعایت کرده‌اند؟ راز های وبلاگ نویسی موفق چیست؟

شاید این سوالات شما هم باشد و بخواهید از راز کار وبلاگ نویسان موفق سر در بیارید و حس کنجکاوی شما گل کرده باشه که آنها چه اصولی را برای موفقیت وبلاگ خود از چه نکاتی استفاده می کنند تا بتوانند تعداد زیادی بازدید کننده را جذب وبلاگ خود کنند.

خوبه به این نکته توجه کنید تنها ایجاد یک وبلاگ برای به دست آوردن بازدید کننده کافی نیست. برای اینکه خوانندگان به وبلاگ شما سرازیر شوند و وبلاگ شما از ترافیک خوبی برخوردار شود.لازم است نکات مهمی را رعایت کنید.که من در اینجا قصد دارم به پنج مورد آن اشاره کنم.

5 اصل مهم در وبلاگ نویسی:

۱ – هدف خود را مشخص کنید

در دانشگاه های بزرگ اروپایی تحقیقات گسترده ای در مورد انجام شده و مشخص شد که تنها سه درصد از افراد در زندگی هدف خود را مشخص می‌کنند. این افراد میتواند یک معلم موفق یا یک تاجر موفق و یا یک وبلاگ نویس موفق باشد که شب و روز در زندگی خود به این فکر میکنن که چگونه میشود به اون اهدافی که در طول زندگی برای خود تعیین کردن برسند.

پس قبل از شروع هر کاری باید از خودتون این سوال بکنید که، هدف من از ایجاد یک وبلاگ چیه؟

2 – روش وبلاگ نویسان برای انتخاب اسم مناسب برای وبلاگ

انتخاب اسم مناسب شانس شما برای موفقیت وبلاگ شما بسیار افزایش می‌ دهد. یک اسم کوتاه و پر معنی می‌تواند کمک کند تا بازدیدکنندگان در همان بازدید اول آدرس وبلاگ شما را به خاطر بسپارند. آنها با به یاد داشتن آدرس وبلاگ شما میتوانند هر وقت که بخواهند به وبلاگ مراجعه کنند و یا خیلی سریع وبلاگ شما به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند .
در مورد عنوان وبلاگ هم کافیست تا شما از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وبلاگتان استفاده کنید.این کار باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان از طریق جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل وبلاگ شما را پیدا کنند.

 

5 اصل مهم در موفقیت وبلاگ نویسان جهان

 

3 – انتخاب وبلاگ نویسان در عنوان مناسب برای مقاله

برای اینکه وبلاگ موفقی داشته باشید، باید در تولید محتوا وقت زیادی بزارید. اگه دوست دارید وبلاگی داشته باشید که نسبت به دیگر وبلاگ ها برتری خواصی داشته باشد، باید در انتخاب موضوعات جذاب و تازه پرانگیزه باشید. برای این کار می‌توانید به مجلات مختلف منتشر می‌شوند توجه کنید.یا اینکه به لیست کتابهای پرفروش سری بزنید. و یا به سایت های پر بازدید سر بزنید و به این ترتیب شما این شانس را خواهید داشت که بفهمید مردم بیشتر دنبال چه موضوعاتی هستند.

۴ – از یک برنامه منظم روزانه پیروی کنید

همه وبلاگ نویسان موفق و محبوب دنیا از یک برنامه روزانه پیروی می‌کنند. شما هم باید یک برنامه روزانه برای خودتان داشته باشید. می توانید برای رسیدن به این هدف از خود 3 سوال ساده بپرسید و به آن پاسخ بدید:

 •  چند ساعت در روز برای نوشتن یک پست اختصاص خواهید داد؟
 •  در طول یک هفته چند پست را منتشر خواهید کرد؟
 •  چه مدت زمانی را برای ارتباط با سایر وبلاگها اختصاص خواهید داد؟

۵ – روش وبلاگ نویسان برای کنترل شکست در موفقیت

راه اندازی و اداره کردن یک وبلاگ موفق کار آسانی نیست، نیاز به پشتکار و انگیزه فراوان دارد، به یاد داشته باشید شما باید هر روز تلاش کنید؛ اگر پشتکار لازم را نداشته باشید محکوم به شکست هستید. شاید در روزهای اول احساس کنید توان و قدرت لازم برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس موفق ندارید و احتمالا شکست میخورید.اما نگران نباشید چرا که شما یک تازه کار هستید و ممکن است خیلی زود دلسرد شوید.

 • شکست را در آغوش بگیرید زیرا همه شکست می خورند

همان طور که شکست برای همه رخ می دهد، عبور از آن نیز برای همه دردناک است. در واقع، شکست بزرگتر شما را از آن درد بیشتر دور می کند و به شما کمک می کند تا نفس و خودپسندی زیاد خود را از بین ببرید، و مقاصدی ارزش محور را در زندگی بیابید که زمانی که شما در پیروزی و موفقیت هستید، این دستاوردها وجود ندارد.

 • شکست شما را مجبور می کند که عمیق تر کاوش کنید و به درک جدیدی برسید

زندگی پیرامون مقصدی که در زندگی می خواهیم به آن برسیم نیست؛ راجع به یک سفر است. همچنین زندگی راجع به کشف خود و ارتباط معنا با هستی شما است، چیزی که ما در اوایل کار تمایلی به انجامش نداریم یا پیش از اینکه مجبور باشیم مبارزات بزرگی را متحمل شویم، از آن سر باز می زنیم.

 • شکست ذهن را جسورتر و شما را قوی تر می کند

فردریک داگلاس یک بار گفت:”بدون مبارزه، هیچ پیشرفتی نمی تواند وجود داشته باشد.” شکست را می توان یک مبارزه گر خستگی ناپذیر تصور کرد که به نظر نمی رسد بخواهد کمی ملایم تر شود. او شما را مجبور می کند تا ذهن تان جسورتر شود، به شما مقاومت ذهنی می دهد که زمانی که موفق هستید، در شما وجود ندارد.

 • بواسطه ی شکست شما درس هایی در زندگی می آموزید که در موفقیت آنها را یاد نمی گیرید

بیشتر مردم می دانند که والت دیزنی مردی است که خالق میکی موس و دیزنی لند است. آن ها و را ستایش و تحسین می کنند ولی نمی دانند پشت این موفقیت بزرگ چه مبارزات و شکست هایی بوده است. در فیلمی به نام موکل والت پیش از ساخت میکی، به نظر می رسد والت دیزنی 10 سال برای ساخت شخصیت میکی موس تلاش کرده است.

 • شکست باعث می شود شما به دنبال روش های جدیدی برای انجام کارها بگردید

داستانی وجود دارد که این گونه روی داد. صدها سال پیش، ژنرالی ارتش خود را به سوی زمین های جنگی هدایت می کرد و کشتی در کنار سواحل دشمن لنگر انداخت و ایستاد. زمانی که سربازان از کشتی پیاده می شدند و پا به ساحل می گذاشتند خود را برای جنگ آماده می کردند. ژنرال شروع به سخنرانی معمول خود کرد. هدفش از این کار چی بود؟ دادن انگیزه و برانگیختن سربازان برای جنگیدن برای کشورشان بود، حتی اگر به این معنا باشد که در این راه جان خود را از دست خواهند داد.

 • شکست باعث می شود با مشکلات دیگران همدردی بیشتری کنید

در فیلمی به نام The Pursuit of Happyness با بازی ویل اسمیت، که براساس یک داستان واقعی از زندگی کریس گاردنر بود، ما مرد مسافری را می بینیم که به شدت با شکست مبارزه می کند. او به عنوان فروشنده محصولات پزشکی دارویی سفر می کند، او رویا ها و آرزوهای بزرگی برای خود و خانواده اش دارد. اگر این فیلم را ندیده اید نمی خواهم کل داستان را برای تان تعریف کنم، اما در فیلم آن مرد بواسطه شکست هایش در رنج و عذاب بود، او تقریبا بی خانمان شده بود و تجربه های دردآور را تحمل می کند و در زندگی چیزی نداشت. احساس درست مانند زمانی که به آخرین اسکناس های درون جیب تان نگاه می کنید.

 • دانستن اینکه شکست خوردن خوبه به شما اجازه می دهد کارهای بیشتری انجام دهید

ترس از شکست برای بسیاری از مردم یک رسوایی بزرگ است. به طور معمول ترس آن ها از شکست بسیار بیشتر از خود شکست است، که باعث متوقف شدن ما در مسیرمان می شود. وقتی ما درباره ی حرفه ی سرگرم کننده و دلنشین خود فکر می کنیم یا تلاش می کنیم با رویاهایمان زندگی کنیم، ما شروع به تصور شکست فاجعه باری می کنیم و ترس ناشی از ان به سراغ ما می آید و بازی از آن جا تمام می شود.

 • طعم موفقیت پس از شکست های بزرگ بسیار شیرین تر است

وقتی بارها شکست خوردید، می توانم به شما بگویم وقتی در نهایت پیروز شدید آن پیروزی بسیار شیرین تر است. وقتی بعد از فداکاری ها و مبارزات بی نهایت به هدف نهایی خود می رسید، تقریبا هیچ احساس عالی تر از آن وجود ندارد. اگر هنوز این تجربه را ندارید، من به شما اطمینان می دهم که رسیدن بعد از تلاش های بی وقفه و شکست های متوالی حس فوق العاده ایی است که بسیار ارزشمند است.

چند آموزش‌ حیاتی برای کمک به کسانی که در ابتدا وبلاگ نویسی هستند:

1. آموزش انجام طراحی قالب وبلاگ
آموزش طراحی قالب وبلاگ از نظر بسیاری از وبلاگ نویسان و وبمستران اهمیت چندانی ندارد و معتقدند که یک وبلاگ‌نویس به چنین اطلاعاتی نیاز ندارد. بررسی مسیر یک وبلاگ از لحظه شروع تا لحظه رسیدن به درآمد نشان می‌دهد که تنها، گام‌های ابتدایی آن برای اهداف شخصی است و کم‌کم رقابت با سایر رقبا و به دست آوردن رتبه بهتر در اولویت قرار می‌گیرد. پس باید بپذیریم که سئو فنی در رتبه‌بندی وبلاگ‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد و کسی که به دنبال پیروزی در رقابت با سایر وبلاگ نویسان است، باید بتوانند قالب وبلاگ خود را از جهات مختلف بهینه کند تا برای رقابت آماده باشد.

 

2. آموزش در مورد نوشتن مطالب خلاقانه
آموزش بعدی در وبلاگ نویسی، آموزش نوشتن مطالب جذاب و خلاقانه است. نمی‌دانم تا چه اندازه با فضای اینترنت و وبلاگ‌ها آشنایی دارید، اما با جستجوی یک کلیدواژه ساده مانند «وبلاگ» در حدود 96 میلیون نتیجه در گوگل دریافت می‌کنید که هر کدام از آنها ممکن است مطالب اختصاصی یا تکراری داشته باشد. این آمار نشان می‌دهد که انتخاب کلید واژه، انتخاب متن و حتی انتخاب کلمات استفاده شده در آن اهمیت ویژه‌ای دارد. پس کسی که به دنبال وبلاگ نویسی حرفه‌ای باشد، باید بتواند مطالبی خلاقانه و جذاب بنویسد تا کاربر در نگاه اول با این متن ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند.

 

3. یادگیری روش‌های مختلف گردآوری مخاطب و افزایش نرخ تبدیل
به دست آوردن بازدیدکننده و تبدیل کردن آنها به مخاطب و مشتری تکنیک خاص خود را دارد و روش تبدیل آنها نیز با شیوه‌های خاص انجام می‌شود. وقتی که شما قصد راه اندازی یک وبلاگ را دارید و می‌خواهید به طور مرتب بر روی آن کار کنید، لازم است که روش‌های مختلف جذب بازدیدکننده را بشناسید. قرار نیست که تمامی مخاطبان شما از طریق جستجوی ارگانیک و موتورهای جستجو جذب شوند، بلکه ممکن است در گام‌های بعدی به سراغ ابزارهای دیگر مانند تبلیغات کلیکی یا تبلیغات متنی بروید.

 

4. یادگیری نحوه انتخاب هاستینگ مناسب برای وبلاگ
هاستینگ برای یک وبلاگ بسیار مهم است و سرعت بارگذاری و همچنین گرفتن رتبه در موتورهای جستجو با توجه به این مسئله اهمیت پیدا می‌کند. هاست از کلمه انگلیسی Host برگرفته شده است که به معنی میزبانی است. در واقع شما یک میزبان برای وبلاگ خود انتخاب می‌کنید که کلیه اطلاعات شما بر روی آن‌ها بارگذاری می‌شود. اگر بتوانید یک‌ هاست مناسب و با کیفیت انتخاب کنید، مطمئناً کیفیت وبلاگ شما بالا خواهد بود و می‌توانید بیشترین بهره وری از آن را داشته باشید. در مورد بحث هاستینگ و انتخاب آن در گام‌های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

سخن پایانی

اما توصیه من به شما این است که در ماههای ابتدایی فقط به نوشتن و تولید محتوا منظم وبلاگ خود فکرکنید و بدانید که رمز موفقیت تمامی وبلاگ های سراسر جهان امید و پشتکار هستش پس نا امید نوشید و همیشه با این هدف برای نوشتن آماده شوید که ( من میتوانم وموفق میشوم ).

 

 

منابع: https://www.entrepreneur.com

 

دیدگاهتان را بنویسید