خانه / ویروس کرونا / نحوه ضدعفونی کردن گوشی از ویروس کرونا

نحوه ضدعفونی کردن گوشی از ویروس کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کل جهان پزشکان در آموزش های بهداشتی خود. همیشه از شستشو دستها و ضدعفونی کردن گوشی و سطوح مختلفی همچون .کلید آسانسور، فرمان خودرو، دستگیره درب ها و غیره که همواره انسان درخانه و محل کار با آن درگیر است می گویند.

دستگاه های هوشمند یکی از کاربردی ترین ابزارهایی هستند که هر یک از ما در طول روز با آن درگیر هستیم. و شاید بیشتر از هر چیزی به آن اهمیت می دهیم وبا آن در تماس هستیم. چرا که تمام اطلاعات ما در آن ذخیره است.

پس طبیعی است که حتی قبل و بعد از خواب، دائما در حال چک کردن و بررسی گوشی و تبلت خود باشیم.

نحوه تمیز کردن تلفن همراه

ضرورت ضدعفونی کردن گوشی و تبلت ها از آن جهت است که طبق تازه ترین تحقیقات صورت گرفته. هر فرد به طور متوسط حداقل روزی 80 بار به گوشی خود دست می زند و آن را چک می کند.

وبا توجه به اینکه محققان اعلام کردن باکتری موجود بر روی دستگاه های هوشمند. به راحتی با تمیزکردن دستمال و آستین پیراهن، نمی تواند باعث ضد عفونی گوشی موبایل شود و باید بصورت اصولی انجام گردد.

مراحل ضدعفونی کردن تلفن همراه :

  • در ابتدا قاب و باتری (در صورت امکان) ازگوشی جدا کرده .
  • با گوش پاک کن تمامی ورودی و خروجی های گوشی. همچون محل شارژ و هندزفری و درزهای دیگر را تمیز کنید.
  • سپس به سراغ شستشو و تمیز کردن قاب گوشی بروید.
  • بهتر است برای تمیز کردن گوشی از پارچه‌های مخصوص عینک. و صفحه نمایش تلویزیون‌ها معروف به میکرو فیبر می باشد استفاده کنید.
  • یک محلول محلول 60%آب و 40% الکل تهیه کنید. و پس از آغشته کردن دستمال به آن، بر روی تمامی سطوح پشت و روی گوشی بمالید.
  • در موقع استفاده از محلول آب و الکل برای ضد عفونی کردن گوشی، به یاد داشته باشید هیچ عنوان به صورت مستقیم محلول را بروی گوشی خود نپاشید.
  • چرا که به کیفیت صفحه نمایش لمسی آن آسیب جدی وارد خواهد کرد. و ممکن است حسگر اثر انگشت آن را از بین برده و موجب اختلال آن شود.
  • بلافاصله بعد از تمیز و ضدعفونی کردن گوشی ، رطوبت آن را با یک دستمال نرم و خشک بگیرید.
  • و در آحر دستان خود را با محلول آب و صابون به خوبی بشویید.

همچنین برای یکسری از مدل های گوشی. که از قابلیت ضد آب برخوردار هستن. می توانید با خیالی آسوده به تمیز کردن گوشی خود بپردازید.

پس از پاک‌سازی، چالش اصلی پاک نگه داشتن این وسایل است. یکی از راحت‌ترین راه‌های موجود، شستن دست ها پیش از استفاده از گوشی است.

همچنین توصیه ما به افرادی که تاکنون گوشی‌های خود را ضدعفونی نکرده‌اند. بهتر است تا دراسرع وقت این عمل را برای حفظ سلامتی خود و خانواده خویش انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *