نحوه ضدعفونی کردن گوشی از ویروس کرونا | امیکرون 1401

نحوه ضدعفونی کردن گوشی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کل جهان پزشکان در آموزش های بهداشتی خود. همیشه از شستشو دستها و ضدعفونی کردن  سطوح مختلفی همچون : کلید آسانسور، فرمان خودرو، دستگیره درب ها و گوشی وغیره که همواره انسان درخانه و محل کار با آن درگیر است می گویند. ضد عفونی کردن این محل ها همیشه باید به صورت مداوم انجام شود.

دستگاه های هوشمند یکی از کاربردی ترین ابزارهایی هستند که هر یک از ما در طول روز با آن درگیر هستیم. و شاید بیشتر از هر چیزی به آن اهمیت می دهیم وبا آن در تماس هستیم. چرا که تمام اطلاعات ما در آن ذخیره شده است.

پس طبیعی است که حتی قبل و بعد از خواب، دائما در حال چک کردن و بررسی گوشی و تبلت خود باشیم.

mobile tamizkari digimajale corona
دیجی مجله: نحوه ضدعفونی کردن تلفن همراه

ضرورت ضدعفونی کردن گوشی و تبلت ها از آن جهت است که طبق تازه ترین تحقیقات صورت گرفته. هر فرد به طور متوسط حداقل روزی 80 بار به گوشی خود دست می زند و آن را چک می کند.

و با توجه به اینکه محققان اعلام کردن باکتری موجود بر روی دستگاه های هوشمند. به راحتی با تمیزکردن دستمال و آستین پیراهن، نمی تواند باعث ضد عفونی گوشی موبایل شود و باید بصورت اصولی انجام گردد.

مراحل ضدعفونی کردن تلفن همراه :

  1. ابتدا قاب و باتری (در صورت امکان) ازگوشی جدا کنید .
  2. توسط گوش پاک کن تمامی ورودی و خروجی های گوشی همچون محل شارژ و درزهای دیگر را تمیز کنید.
  3. سپس به سراغ شستشو و تمیز کردن قاب گوشی بروید.
  4. بهتر است برای تمیز کردن گوشی از پارچه‌های مخصوص عینک. و صفحه نمایش تلویزیون‌ها معروف به میکرو فیبر می باشد استفاده کنید.
  5. یک محلول 60%آب و 40% الکل تهیه کنید. و پس از آغشته کردن دستمال به آن، بر روی تمامی سطوح پشت و روی گوشی بمالید. (در موقع استفاده از محلول آب و الکل برای ضد عفونی کردن گوشی هوشمند خود، به هیچ عنوان محلول ضدعفونی به صورت مستقیم را بروی گوشی خود نپاشید. چرا که به کیفیت صفحه نمایش لمسی آن آسیب جدی وارد خواهد کرد؛ و ممکن است حسگر اثر انگشت آن را از بین برده و موجب اختلال آن شود.)
  6. بلافاصله بعد از تمیز و ضدعفونی کردن تلفن هوشمند خود، رطوبت آن را با یک دستمال نرم و خشک بگیرید.
  7. و در آخر دستان خود را با محلول آب و صابون به خوبی بشویید.

همچنین برای یکسری از مدل های گوشی که از قابلیت ضد آب برخوردار هستن. می توانید با خیالی آسوده به تمیز کردن گوشی خود بپردازید (البته باز هم احتیاط کنید).

هشدار: گوشی موبایل را اینگونه ضدعفونی نکنید

۱. پارچه های ضخیم استفاده نکنید.
۲. زمانی که گوشی بیش از حد داغ است، از محلول ضدعفونی استفاده نکنید.
۳. از پاشیدن مستقیم محلول الکل و آب به صورت مستقیم روی گوشی خودداری کنید.

پس از پاک‌سازی، چالش اصلی پاک نگه داشتن این وسایل است. یکی از راحت‌ترین راه‌های موجود، شستن دست ها پیش از استفاده از گوشی است.

همچنین توصیه ما به افرادی که تاکنون گوشی‌های هوشمند خود را ضدعفونی نکرده‌اند این است که، هرچه زودتر اقدام به پاکسازی گوشی خود از این ویروس محلک با کمک آموزش بالا اقدام نمایند تا خود و خانواده خویش در سلامت کامل باشند.

سخن پایانی:

یکی از راه های انتقال آلودگی به محیط خانه همین دست های شما هستن. پس توصیه ما به شما این است که بعد از ورود به خانه اولین کار شستن دستها با محلول آب و صابون است؛ آن وقت دیگر نیاز نیست نگران آلوده بودن گوشی یا تبلت خود باشید؛ اما به هر حال، در صورت نیاز می‌توانید از روش فوق برای ضدعفونی کردن آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید